سئو وبسایت| گوگل: طول محتوا معادل کیفیت آن نیست

  • خانه / بهینه سازی موتور جستجو / سئو وبسایت| گوگل:…

سئو وبسایت| گوگل: طول محتوا معادل کیفیت آن نیست

جان مولر از تیم گوگل اعلام کرد که طول محتوا بیانگر سطح کیفیت آن نیست.

بعضی از صفحات دارای طول زیادی هستند، اما عملا چیزی برای گفتن ندارند. از جهت مقابل نیز صفحاتی وجود دارند که علی رغم طول کم محتوا، دقیقا مطابق با خواسته کاربر هستند.

بنابراین محتوایی که در نتایج جستجو رتبه بالایی کسب می کند، الزاما دارای تعداد کلمات زیادی نیست. محتوای کوتاه تر نسبت به سایر رقبا می تواند در صورت داشتن کیفیت بالاتر، رتبه بهتری کسب کند.

چیزی که بیش از همه فاکتور ها اهمیت دارد، جلب رضایت کاربرانیست که به دنبال پاسخ سوالاتشان هستند. اگر فردی به دنبال یک پاسخ سریع به یک پرسش است، یک مطلب بسیار بلند دقیقا متضاد با خواسته اوست.

این موضوع در توییتر و در پاسخ به سوال کاربری مطرح شد که پرسیده بود آیا خارج کردن مطالب کوتاه سایت از ایندکس گوگل مفید است یا نه. جان مولر در پاسخ به این سوال، اعلام کرد که طول محتوا بیانگر کیفیت آن نیست. در حقیقت بهتر است که صاحبین وب سایت ها با توجه به قضاوت خود، طول محتوا را مشخص کنند.

به همین دلیل است که گوگل در راهنمای جدید ارزیابی کیفیت محتوای خود، صحبتی از طول محتوا نکرده است. در واقع سیستم ارزیابی محتوای گوگل مشخص می کند که محتوای یک صفحه چقدر می تواند رضایت کاربران را کسب کرده و آنها را به هدفشان برساند.

این محتوا می تواند به شکل پاسخ به یک سوال، توصیف یک محصول، فراهم کردن یک دستورالعمل آموزشی و از این قبیل باشد. بنابراین تنها بر روی طول محتوا تمرکز نکنید. دقت کنید که محتوای تولید شده به نیاز کاربران پاسخ خوبی داده و در یک کلام ارزشمند باشد.

اگر گوگل مشاهده کند که یک محتوا برای جستجو کنندگان ارزشمند است، جدا از تعداد کلمات به کار رفته در آن، رتبه خوبی برایش در نظر می گیرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *