سئوی آفلاین

SEO off site (سئو آف پیج) چیست و به چه معناست؟

SEO Off-site” (همچنین به نام “SEO آفلاین ” نامیده می شود) اشاره به اقدامات انجام شده در خارج از وب سایت برای تاثیر بر رتبه بندی وبسایت را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) می نامند، که یکی از قسمت ها و مراحل سئو میباشد.

سئو آف پیج چگونه انجام میشود ؟

این کار توسط دیگر مکان های معتبر در اینترنت (صفحات، سایت ها، افراد و غیره) انجام می شود و یا به وب سایت شما پیوند داده یا تبلیغ می کند و به طور موثری کیفیت محتوای سایت را تأیید می کند.

نقش سئو آف پیج در سئو سایت

در حالی که الگوریتم های جستجو و عوامل رتبه بندی به طور مداوم در حال تغییر هستند، اجماع عمومی در جامعه جستجوگر این است که ارتباط، باعث اعتماد و قدرت است و سئو آف پیج بسیار موثر است  یعنی خارج از سایت SEO وب سایت انجام دادن،  هنوز نقش مهمی در بالابردن توانایی در رتبه بندی صفحه  دارد و باعث افزایش میزان رتبه در موتور های جستجوی گوگل می شود.

جایگاه سئو آف پیج در موتور های جستجو

در حالی که  الگوریتم کامل را که Google برای رتبه بندی محتوا و اصول طراحی محتوا   و نکات سئو وبسایت استفاده می کند نمی دانید، باید بدانید که داده هایی از عوامل رتبه بندی موتور جستجوگر نشان می دهد که عوامل وابسته به سایت های مرتبط خارج از سایت  و یا به بیانی سئو آف پیج بیش از 30 درصد از وزن عامل رتبه بندی را شامل می شوند.

رابطه سئو آف پیج با لینک بیلدینک با سایت های خارجی

مبانی لینک بیلدینگ در قلب SEO سایت های خارج از سایت قرار دارند. موتورهای جستجو از لینک ها به عنوان نشانه هایی از کیفیت مرتبط با محتوا ی  سایت استفاده می کنند، بنابراین یک سایت با بسیاری از لینک های با ارزش بالا معمولا رتبه بهتر از سایت های دیگر را با لینک های کمتر دارد.

چند نوع لینک بیلدینگ و لینک آف پیج داریم؟

سه نوع پیوند اصلی وجود دارد که توسط آنها رتبه در گوگل بدست می آید:

  • پیوندهای طبیعی

  • پیوندهای ساخته شده به صورت دستی

  • لینک های خود ایجاد شده

 

آموزش سئو آف پیج

تاثیر لینک های طبیعی در سئو آف پیج

لینک های طبیعی به صورت سرمقاله بدون هیچ گونه اقدام در بخشی از صاحب صفحه داده می شوند. به عنوان مثال، یک وبلاگ نویس غذا با افزودن لینک به یک پست که به مزارع تولیدی مورد علاقه خود اشاره می کند، بک لینک طبیعی است.

نقش لینک های ساخته شده در سئو

لینک های ساخته شده به صورت دستی از طریق فعالیت های پیاده سازی عمدی حاصل می شود. این موارد شامل مواردی هستند که مشتریان را برای پیوند به وبسایت خود یا از نفوذگران برای به اشتراک گذاشتن محتوای شما درخواست می کنند.

تاثیر لینک های خود ایجاد شده در بهینه سازی سایت

لینک های خود ایجاد شده توسط شیوه هایی مانند اضافه کردن یک لینک در یک دایرکتوری آنلاین، انجمن، امضای پست وبلاگ، و یا انتشار مطبوعات با متن لنگر بهینه سازی ایجاد شده است. برخی از تاکتیک های ساخت پیوند خود به دنبال موتور جستجوگر سیاه و سفید هستند و توسط موتورهای جستجو خنثی می شوند، بنابراین به راحتی در اینجا به سمت چپ حرکت می کنند.

منبع : آژانس خلاقیت کوروش